Tekninen tuki, projektimyynti

Kirsti Mielonen
puh. 0207 619 386, 050 3084 495
kirsti.mielonen@semtu.fi

Tuotepäällikkö, Laadunvalvontalaitteet, asiakaspalvelu

Tarja Salmimies
puh. 0207 619 390, 040 193 0742
tarja.salmimies@semtu.fi

Osastopäällikkö, Betonikemikaalit, sementit

Hannu Ahokas
puh. 0207 619 391, 045 644 3192
hannu.ahokas@semtu.fi

Myyntipäällikkö, Betonikemikaalit, sementit, kunnallistekniikka- ja infrarakennustuotteet

Niko Mehtonen

puh. 0207 619 392, 041 731 0654

niko.mehtonen@semtu.fi

Tuoteinsinööri, Betonikemikaalit, sementit

Antti Lääkkö
puh. 0207 619 385, 0400 393 376
antti.laakko@semtu.fi

Osastonjohtaja, Rakennesuunnittelun tuki, vetotangot, muurauskannakkeet, parvekeraudoitteet, muut betonin nosto-, kiinnitys- ja liitososat

Juha Kokkonen

puh. 0207 619 375, 040 571 9769

juha.kokkonen@semtu.fi

Tuotepäällikkö, Rakennesuunnittelun tuki, vetotangot, muurauskannakkeet, parvekeraudoitteet, muut betonin nosto-, kiinnitys- ja liitososat

Tero Saarenmäki

puh. 0207 619 381, 041 730 8574

tero.saarenmaki@semtu.fi

Tuoteinsinööri, Rakennesuunnittelun tuki, vetotangot, muurauskannakkeet, parvekeraudoitteet, muut betonin nosto-, kiinnitys- ja liitososat

Jari Komulainen
puh. 0207 619 376, 050 355 2249
jari.komulainen@semtu.fi

Myyntipäällikkö, Talonrakennustuotteet, injektointituotteet, betonisaumojen tiivistystuotteet, läpiviennit, työmaatekniset tuotteet, työsaumaraudoitteet

Lassi Määttä
toimitusjohtaja
puh. 0207 619 387, 040 5514 344
lassi.maatta@semtu.fi

Toimitusjohtaja, Kunnallistekniikka- ja infrarakennustuotteet

Timo Ojaranta
puh. 0207 619 380, 040 1841 108
timo.ojaranta@semtu.fi

Tuotepäällikkö, Betonilattia- ja kalliorakennustuotteet

Mervi Vanhakylä
puh. 0207 619 393, 050 550 0315
mervi.vanhakyla@semtu.fi

Myyntipäällikkö, Betoniteollisuuden koneet, väripigmentit

Semtu on rakennusalan tekninen tukkukauppa. Kehitämme ja toimitamme tuotteita ja ratkaisuja betoni- ja rakennusteollisuudelle – jo vuodesta 1942.