Myynti ja asiakaspalvelu

Puhelin:
09 2747 9565

Sähköposti:
tilauspalvelu@semtu.fi

Asiakaspalvelun kautta teet helposti tilaukset, saat tiedot toimituksista ja kuljetuksista sekä vastaukset useimpiin tuotteita koskeviin kysymyksiin. Erityiskysymyksissä sinua palvelevat myynnin ja teknisen tuen asiantuntijamme.

Asiakaspalvelutiimissä palvelevat

 

Jorma Lottonen

puh. 0207 619 383, 0400 421 017

jorma.lottonen@semtu.fi

Asiakaspalvelupäällikkö, Laadunvalvontalaitteet, asiakaspalvelu

Satu Kangas-Hynnilä
puh. 0207 619 388, 040 776 7924
satu.kangas-hynnila@semtu.fi

Osto- ja myyntiassistentti, Asiakaspalvelu

Kirsti Mielonen
puh. 0207 619 386, 050 3084 495
kirsti.mielonen@semtu.fi

Tuotepäällikkö, Laadunvalvontalaitteet, asiakaspalvelu

Roni Rasimus
puh. 0207 619 389, 044 971 0102
roni.rasimus@semtu.fi

Myynti- ja ostoassistentti, Asiakaspalvelu

Aino Skogman
puh. 044 3220 274
aino.skogman@semtu.fi

Myynti- ja ostoassistentti, Asiakaspalvelu (vanhempainvapaalla)

Varasto

Varastossa olevat tuotteet ehditään yleensä lähettää vielä samana päivänä, mikäli tilaus on tehty ennen klo 11.00.  Varasto on avoinna noutoja ja tavaratoimituksia varten arkisin klo 08.00–16:00. Palvelun nopeuttamiseksi toivomme ilmoitusta noudoista etukäteen, puh. 09 2747 9565. Varastotoiminnoista huolehtivat:

Paulus Virsunen
puh. 0207 619 379, 040 480 5212
paulus.virsunen@semtu.fi

Varastoesimies, Kuljetukset

Tero Halla
puh. 0207 619 378, 040 776 7884
tero.halla@semtu.fi

Varastomies, Kuljetukset

Tomi Autio
puh. 0207 619 382, 040 776 7329
tomi.autio@semtu.fi

Varastomies, Kuljetukset

Esa Vuorela
puh. 0207 619 372, 041 731 1027
esa.vuorela@semtu.fi

Varastomies, Kuljetukset

Tutustu myös toimitusehtoihimme:

Toimitusehdot

Pakkaus- ja toimituskulut

Jos yrityksesi ei  vielä ole laskutusasiakaamme, saat allaolevasta linkistä asiakastietolomakkeen, jonka voit täyttää kuvaruudulla (pääset liikkumaan lomakkeella sarkainnäppäimellä) tai tulostettuna ja lähettää allekirjoitettuna sähköpostin liitteenä osoitteella mailbox@semtu.fi, tai postitse osoitteella Semtu Oy, PL 124, 04201 Kerava. 

Asiakastietolomake

Semtu on rakennusalan tekninen tukkukauppa. Kehitämme ja toimitamme tuotteita ja ratkaisuja betoni- ja rakennusteollisuudelle – jo vuodesta 1942.